Gdzie warto zjeść

La Buciaccia
Via Ghibellina , 17, 52044 Cortona
Tel. +39(575)606039
www.labucaccia.it/
info@labucaccia.it

La Buciaccia to restauracja położona przy jednej z najbardziej charakterystycznych ulic w mieście. Usytuowana jest w średniowiecznych piwnicach zbudowanego w XIII wieku Pałacu Cattani. Lokal oferuje gościom dwie kameralne sale mogące pomieścić łącznie 30 osób. Sale mają kamienne ściany i odsłonięte drewniane stropy. Pomieszczenia piwniczne zostały odrestaurowane z ogromna dbałością o każdy szczegół. W okresie letnim dostępny jest także taras z widokiem na Val di Chiana. Lokal oferuje tradycyjne dania z Cortony i Toskanii przygotowywane według starych, często strzeżonych receptur. Wszystkie potrawy przygotowywane są z specjalnie wyselekcjonowanych, najwyższych jakościowo składników oferowanych przez region Toskanii. Można tu zjeść zupy, makarony domowej roboty, słynne steki z Chianiny, sery a nawet desery przygotowywane w oparciu o tradycyjne przepisy. Goście maja do wyboru 4 menu oraz 480 gatunków wina. Lokal jest doskonałym miejscem na biznesowe lunche, romantyczne kolacje, uroczystości rodzinne a nawet zwykłe spotkania z przyjaciółmi przy dobrym drinku.

Bar 500
44/46 Via Nazionale, 52044 Cortona
http://www.bar500cortona.com/
info@bar500cortona.com
Bar500 to restauracja i winiarnia usytuowana w zabytkowym centrum Cortony, nieopodal Piazza dell Repubblica. Lokal otworzył swoje podwoje dla klientów w 2005 roku. Jego właściciele uważają, że Bar500 ma wszystkie cechy popularnego Fiata ?Cinquecento”. Jest podobnie jak samochód ? mały, przyjazny i nigdy nie zawiedzie. Restauracja oferuje przez cały dzień tradycyjne toskańskie dania obiadowe, małe i większe przekąski, napoje bezalkoholowe, kawę, wina oraz drinki. Można tu znaleźć świeżo wypiekane każdego dnia Focaccia i panini oraz przygotowywane na zamówienie pizze z ogromnym wyborem dodatków. Są też Bruschetty i makarony domowej roboty oraz sałatki. Specjalne zestawy przygotowano też z myślą o wegetarianach.

 

Osteria del Teatro
Via Maffei, 2, Cortona
Tel. +39(575)630556
http://www.osteria-del-teatro.it/index.html
info@osteria-del-teatro.it

Restauracja Osteria del Teatro oferuje gościom zarówno proste jak i wykwintne dania kuchni toskańskiej. Wszystkie potrawy przygotowywane są ze świeżych sezonowych produktów z regionu Toskanii. Można tu zjeść zupy, przystawki, dania obiadowe i desery. Bogata jest także oferta win. Lokal usytuowany jest w odrestaurowanej części miasta, w jednej z 500 kamienic, które w ostatnich latach odzyskały swój blask. Do dyspozycji są trzy pieczołowicie odnowione sale. Każda w innym stylu. Pierwsza ma charakter dawnych toskańskich karczm, drugą przygotowano z myślą o wypoczynku i dobrym samopoczuciu gości a trzecia ozdobiona freskami jest idealnym miejscem na romantyczną kolację. „Osteria del Teatro” posiada wieloletnie doświadczenie w organizowaniu kolacji, bankietów i rodzinnych uroczystości poczynając od małych a na przyjęciach weselnych kończąc.